Zavolajte nám: +420 799 503 943
30 dní na vrátenie
Doručenie zadarmo a rýchlo
Všetky hodinky na sklade

Vodeodolnost hodiniek

Vodotesnosť alebo vodoodolnosť je vlastnosť hodiniek, vďaka ktorej púzdro hodiniek neprepúšťa do svojho vnútra vlhkosť alebo vodu.

Vodotesnosť sa rozdeľuje do niekoľkých skupín podľa toho, akému vysokému tlaku vody hodinky odolajú. Napríklad označenie 30M čiže 30 metrov zodpovedá tlaku 3 atmosféry, preto je tiež niekedy používané označenie 3 ATM. To ale bohužiaľ neznamená, že sa s takýmito hodinkami môžete potápať do hĺbky 30 metrov. Pohybom ruky pod vodou sa tlak vody na hodinky výrazne zvyšuje, a preto vodotesnosť 30M odolá dažďu, umývaniu rúk a ostatným formám striekajúcej vody. Plávať v nich však nemôžete.

Najrizikovejšia časť hodiniek, cez ktorú sa dovnútra dostane voda, je korunka (to je tá časť, ktorou otáčaním nastavujete čas). Preto v žiadnom prípade pod vodou s korunkou netočte ani inak nepohybujte.

Nižšie sú popísané jednotlivé stupne vodotesnosti.

Vodotesnosť 30M

3 ATM / 3 BAR

Hodinky odolajú dažďu, dajú sa v nich umývať ruky, ale plávanie nie je možné.

Déšť

Vodotesnosť 50M

5 ATM / 5 BAR

Tieto hodinky bez problémov zvládnu sprchovanie, kúpanie sa vo vani, ale nemali by sa potopiť do hĺbky viac ako 1 meter, preto sa plávanie s nimi úplne neodporúča. Nejaké pomalé prsia však určite zvládnu.

Koupání

Vodotesnosť 100M

10 ATM / 10 BAR

Tak v týchto hodinkách už môžete úplne v pohode plávať a dokonca sa aj potápať do hĺbky približne 10 metrov.

Plavání

Vodotesnosť 200M

20 ATM / 20 BAR

S hodinkami s týmto označením musíte plávať. Sú na to priam stvorené.

Plavání

Vodotesnosť 1000M a viac

100 ATM / 100 BAR

Tieto hodinky sú pre skutočných profíkov. Dá sa v nich totiž prevádzkovať hlbokomorské potápanie s dýchacím prístrojom a to už nie je žiadna sranda.

Potápění
Prezrieť si hodinky

Pomohol vám tento článok?

Zdieľajte ho